Maszyna do owijania streczem

Jaka jest najlepsza maszyna do owijania streczem do Twojego zakładu?

Zastanawiasz się nad zakupem owijarki do zabezpieczania ładunków streczem? Na początek poznaj dostępne na rynku modele, ich funkcje oraz możliwości. Dzięki temu będziesz w stanie najlepiej dopasować działanie konkretnego urządzenia do swoich potrzeb i wymagań.

Maszyna do owijania streczem - Tezaurus

Maszyna do owijania streczem - modele dostępne w ofercie

Owijarki z wirującym ramieniem – urządzenia polecamy do pakowania ciężkich i dużych ładunków. Są w stanie zabezpieczyć nawet 100 palet na godzinę, co czyni je jednymi z najwydajniejszych na rynku. Dostępne są zarówno w wersji półautomatycznej, jak i automatycznej.

Maszyna do owijania streczem ze stołem obrotowym – polecana dla małych i średnich przedsiębiorstw, jest w stanie zabezpieczyć kilkadziesiąt ładunków na godzinę.

Maszyny do pakowania pierścieniowe – niezwykle wydajne, idealne do zapakowania nawet ponad 150 ładunków w ciągu godziny. Nadają się świetnie do zabezpieczania delikatnych towarów z ceramiki czy szkła.

Przejezdna maszyna do owijania palet – idealna do dużych i niewymiarowych ładunków, takich jak płyty meblowe lub OSB. Pozwala na dostosowanie napięcia folii do aktualnych potrzeb użytkownika.

Owijarka samojezdna – mobilne, kompaktowe urządzenia, które poruszają się, gdziekolwiek zechcesz. Możesz przetransportować je w dowolne miejsce, w którym znajduje się ładunek do zapakowania. Idealnie sprawdzają się podczas zabezpieczania dużych, niewymiarowych i niestabilnych ładunków.

Maszyna do owijania streczem pozioma – nazywana inaczej horyzontalną lub spiralną. Świetnie sprawdza się przy pakowaniu ładunków niespaletyzowanych i o nieregularnych kształtach.

Profesjonalna maszyna do owijania streczem

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Owijarki automatyczne i półautomatyczne

W zależności od indywidualnych potrzeb możesz postawić na urządzenie całkowicie automatyczne lub półautomatyczne. Pierwsze z nich są całkowicie samodzielne, a cały proces pakowania jest zautomatyzowany i nie wymaga pomocy ze strony obsługi. Maszyny półautomatyczne to z kolei sprzęty, które większość procesu wykonują same, lecz na niektórych etapach niezbędna jest im pomoc obsługi. Na przykład podczas zgrzewania czy odcinania folii.

Dodatkowe wyposażenie maszyny do owijania streczem

Większość gotowych urządzeń możesz wyposażyć w dodatkowe elementy. Ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Wpływają one pozytywnie na funkcjonalność i wygodę użytkowania maszyny. Wśród dostępnych opcji wyposażenia są: wyższy maszt dla wyjątkowo wysokich ładunków, docisk górny do przytrzymywania ładunku podczas owijania folią, zwiększona nośność stołu obrotowego, dodatkowy system wiązania folią ułożoną w sznur, zdalna kontrola za pomocą pilota, rampa podjazdowa, fotokomórka do wykrywania ładunków, system do ważenia towaru, moduł automatycznego odcięcia końcówki folii, rama do montażu w podłodze ograniczająca konieczność używania rampy podjazdowej czy system wygrodzeń bezpieczeństwa. Jednym z popularniejszych rozwiązań okazuje się jednak system pre-stretch. Niektóre z urządzeń nie są w niego wyposażone automatycznie, a niekiedy zachodzi potrzeba dodatkowego zakupu. System jest jednak warty uwagi ze względu na bardzo dużą oszczędność kosztów materiałów do owijania. Możesz wykorzystać go w każdym modelu owijarki, a jego możliwości są ogromne. W zależności od konkretnej technologii, pozwala rozciągać folię od 120 do nawet 500%! Dzięki temu oszczędzisz koszty nawet o 20% w porównaniu z zabezpieczaniem ręcznym.

5 powodów, dla których warto wybrać automatyczną maszynę do streczu:

1. Samodzielna i bezobsługowa praca

Automatyczne owijarki do palet nie potrzebują do pracy obsługi ze strony operatora. W przeciwieństwie do owijarek ręcznych, nie musisz ich obsługiwać podczas zabezpieczania ładunków. Wystarczy, że na samym początku ustawisz odpowiednio parametry pracy, a cała reszta dokona się automatycznie. Optymalnym rozwiązaniem pomiędzy urządzeniem ręcznym a automatycznym, jest owijarka półautomatyczna. Taki sprzęt wymaga pomocy ze strony operatora, na przykład podczas zaczepienia folii na początku owijania czy jej odcięcia na samym końcu.

2. Profesjonalizm, precyzja i estetyka pracy

Owijarki automatyczne i półautomatyczne są niezwykle dokładne i precyzyjne. Ich zadaniem jest przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie ładunków i radzą sobie z tym świetnie. Chronią przed deszczem, kurzem czy nawet kradzieżami. Nie można zapominać o tym, że każdy ładunek, który wyjeżdża spod owijarki, jest zapakowany dokładnie w taki sam sposób. Możesz więc z łatwością uzyskać jednolity system zabezpieczania, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo towarów, ale również na ich estetykę. Ładnie i schludnie owinięte folią towary robią bardzo dobre pierwsze wrażenie, pokazując Cię w bardzo dobrym świetle poza zakładem. Nie ma tu miejsca na błędy, pomyłki czy niedociągnięcia, z którymi możesz mieć często do czynienia podczas pakowania ręcznego.

3. Zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa

Ręczne owijanie produktów wiąże się często z niemiłymi następstwami dla Twoich pracowników. Ciągłe powtarzanie tych samych czynności nieraz prowadzi do mniej lub bardziej poważnych kontuzji i urazów. Aby zadbać o bezpieczeństwo pracowników i pozbyć się całkowicie tego problemu, warto skorzystać z automatycznych owijarek, które nie wymagają pomocy operatora na żadnym z etapów pracy. Dzięki temu praca w Twoim zakładzie będzie nie tylko przyjemniejsza, ale również mniej ryzykowna. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć miejsce pracy owijarki, możesz wykorzystać specjalny system wygrodzeń, który kupisz jako dodatkowe wyposażenie.

4. Oszczędność materiałów i kosztów owijania

Jedna z największych zalet korzystania z dobrej jakości owijarek – oszczędność materiałów oraz kosztów pakowania. Jak już wspomnieliśmy, odpowiedzialny jest za to specjalny system wstępnego rozciągu folii, czyli tzw. pre-stretch. Dzięki niemu maszyna do owijania streczem może rozciągnąć go nawet do 500%! Możesz więc zużywać na jeden ładunek znacznie mniej folii niż zwykle. Jednocześnie będzie on dokładnie tak samo dobrze, dokładnie i precyzyjnie zabezpieczony. W razie potrzeby każdą z maszyn możesz wyposażyć w tego typu dodatkowy mechanizm – jest to możliwe zarówno w owijarkach automatycznych i półautomatycznych, jak i ręcznych. Różnica będzie jednak widoczna w poziomie oszczędności, ponieważ w systemie ręcznym rozciąg wyniesie do 120%, natomiast w systemie power pre-stretch z dodatkowym silnikiem napędowym, np. w modelu C-One SuperPlus – nawet do 500%!

5. Możliwość idealnego dopasowania urządzenia do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa

Jak już wspomnieliśmy, w naszym asortymencie znajdziesz urządzenia dopasowane doskonale do potrzeb różnych przedsiębiorstw. W zależności od tego, w jakiej branży działasz oraz jakie rodzaje towarów pragniesz zabezpieczać folią, wybierz spośród maszyn z wirującym ramieniem, stołem obrotowym, pierścieniowych, przejezdnych, samojezdnych oraz poziomych. Skorzystaj z pomocy naszych doradców i dobierz najlepsze urządzenie dla siebie. W razie potrzeby służymy również serwisem, który pomoże maksymalnie zadbać o stan wyposażenia w Twoim zakładzie.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko maszyna do owijania streczem, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.