Ręczna owijarka do folii stretch

Automatyczna czy ręczna owijarka do folii stretch? Co wybrać?

Żaden magazyn czy linia produkcyjna nie obejdzie się bez owijarki. Maszyna ta pozwala w odpowiedni sposób zabezpieczać ładunki na paletach. Wśród opcji dostępnych na rynku znajdziesz zarówno sprzęty ręczne, jak i całkowicie automatyczne. Niezdecydowani mogą również postawić na maszynę półautomatyczną, będącą połączeniem funkcji automatycznych z manualnymi, w zależności od etapu pracy urządzenia. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Wszystko zależy od potrzeb branży, w której działasz oraz indywidualnych wymagań zakładu. Zobacz, jakie wady i zalety mają poszczególne możliwości i która z nich sprawdzi się lepiej w Twoim przedsiębiorstwie.

Ręczna owijarka do folii stretch - Tezaurus

Ręczna owijarka do folii stretch - zalety

Wymiary, mobilność, oszczędna praca

Owijarka do palet ręczna to urządzenie kompaktowe i mobilne, niewymagające do pracy dużej przestrzeni. Za manualne urządzenie nie zapłacisz dużo, wydaje się więc być również opcją najekonomiczniejszą ze wszystkich. Czy jednak na pewno? Tak jak w większości przypadków – to zależy. Jeżeli potrzebujesz sprzętu do zabezpieczania kilku lub kilkunastu ładunków dziennie, ręczna owijarka do folii stretch w zupełności Ci wystarczy. Wyposażona dodatkowo w system wstępnego rozciągu folii pozwoli znacznie ograniczyć jej zużycie, a tym samym oszczędzić na kosztach materiałów przeznaczonych do pakowania.

Profesjonalna, ręczna owijarka do folii stretch

Wady ręcznej owijarki do folii stretch

Niesamodzielność, mała wydajność pracy, ryzyko pomyłek

Do największych wad owijarek ręcznych należy przede wszystkim konieczność ich obsługi. Na każdym etapie pracy urządzenia wymagają pomocy człowieka, dlatego musisz przeznaczyć przynajmniej jedno stanowisko dla osoby, która będzie zajmowała się ręcznym owijaniem ładunków. Ze względu na małą wydajność pracy to rozwiązanie jest polecane wyłącznie do małych przedsiębiorstw, które w ciągu dnia zabezpieczają niewielkie ilości towaru. Używając ręcznego urządzenia generujesz zwykle większe ilości śmieci – czasami w formie końcówek folii, które nie zostały dobrze wymierzone, nieraz zdarzają się też pomyłki i konieczność poprawek. W zależności od tego, który z pracowników zajmuje się w danym czasie owijaniem palet, robi to w swoim indywidualnym stylu i trudno w takiej sytuacji zachować jeden, ujednolicony standard pakowania.

Ręczna owijarka do folii stretch - a może automatyczna?

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Zalety automatycznych owijarek do palet

Samodzielność

Automatyczne owijarki do palet nie wymagają obsługi, co jest ich największą zaletą. Użytkownicy pokochali je za to, że cały proces zabezpieczania ładunków wykonują całkowicie samodzielnie. Nie musisz więc angażować do pracy nikogo ze swojej załogi, ograniczając tym samym ryzyko urazów czy kontuzji związanych z ręcznym owijaniem towarów. W tym samym czasie pracownicy mogą zająć się innymi, znacznie ważniejszymi czynnościami.

Dokładność i precyzja pakowania

Automatyczne owijarki do palet są niezwykle dokładne i precyzyjne. Każdy z etapów ich pracy jest idealnie zaplanowany, a sposób owijania folią jest zawsze ten sam. Dzięki temu możesz z łatwością określić i opracować swój własny standard pakowania, zapewniając ładunkom estetyczny i zadbany wygląd. Produkty zabezpieczone w odpowiedni sposób przełożą się na Twój wizerunek w oczach klientów. Im bezpieczniej i ładniej zapakowane, tym możesz mieć pewność, że klienci docenią Twój trud i dbałość o szczegóły. Najważniejsze jest jednak to, że ładunki będą maksymalnie zabezpieczone na czas transportu i magazynowania.

Bezpieczeństwo pracy

Wspomnieliśmy już, że automatyczne owijarki do palet ograniczają ryzyko wypadków i urazów podczas pracy. Aby zapewnić swoim pracownikom jeszcze większy komfort, wykorzystaj specjalny system zabezpieczający, służący do wygrodzenia miejsca, do którego nie będą mieli dostępu. Dzięki temu przestrzeń wokół maszyny będzie zagrodzona i całkowicie bezpieczna.

Możliwość dostosowania dodatkowych elementów

Automatyczna owijarka do palet może zostać dowolnie dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Z wielu dostępnych opcji masz do wyboru specjalny wyższy maszt do wysokich ładunków, docisk górny do towarów lekkich i niestabilnych czy zwiększoną nośność stołu. Wśród dodatkowych elementów są również: systemy ważące, piloty do zdalnego sterowania, rampy podjazdowe czy fotokomórki wykrywające ciemnie ładunki.

Wydajność

Maszyny automatyczne są niezwykle wydajne i pozwalają na niezwykle szybkie tempo pracy. W zależności od tego, jaki rodzaj i model owijarki wybierzesz, możesz zabezpieczyć w ciągu godziny od kilkudziesięciu do nawet 200 ładunków. Ponieważ niektóre z urządzeń mogą pracować bez przerw, nie powodują przestojów, a praca na całej linii pakującej jest płynna.

Oszczędność materiałów do pakowania

Pragniesz oszczędzić koszty związane z pakowaniem ładunków na paletach? Z automatyczną owijarką jest to bardzo proste. Specjalne systemy wstępnego rozciągu folii, tzw. pre-stretch, umożliwiają jej rozciągnięcie o nawet kilkaset procent! Im więcej ładunków do zabezpieczenia, tym więcej oszczędzasz na materiałach do pakowania. Ustawiając dowolnie naprężenie folii, dopasujesz ją również idealnie do indywidualnych potrzeb załadunku.

Dbanie o środowisko

Mniejsze zużycie folii do pakowania oznacza również mniej odpadów. Możesz w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Generując mniej odpadów ograniczasz zapotrzebowanie na materiały, a tym samym zmniejszasz ślad węglowy. Korzystamy więc na tym wszyscy.

Nawet niewielka przestrzeń do pracy

Wiele osób rezygnuje z zakupu automatycznej owijarki do palet ze względu na mylne wyobrażenie, że potrzebuje ona do pracy dużej przestrzeni. Owszem, zaawansowane owijarki poziome czy urządzania pierścieniowe nadają się lepiej do dużych zakładów i wymagają nieco przestrzeni. Są jednak również takie rozwiązania, którym wystarczy nawet niewielki kawałek podłogi. Bardzo praktyczną maszyną jest automatyczna owijarka samojezdna, która jest mobilna i może pracować w różnych miejscach, w zależności od aktualnych potrzeb.

Wady owijarek automatycznych

Jedyną, ale nie tak problematyczną wadą owijarek automatycznych, jest ich cena. Są oczywiście droższe od urządzeń ręcznych, ale jednocześnie w dłuższej perspektywie okazują się być nierzadko lepszą inwestycją. Są bardziej wydajne, nie wymagają obsługi, a system pre-stretch ogranicza koszty materiałów. To zdecydowanie korzyści, w które warto zainwestować większe pieniądze.

Owijarki automatyczne i półautomatyczne

Poza owijarkami ręcznymi i automatycznymi, w naszej ofercie znajdziesz również urządzenia półautomatyczne, które nie wymagają ciągłej obsługi, a jedynie niektórych etapach, np. podczas obcinania folii. Sprawdź wszystkie sprzęty dostępne w ofercie sklepu Tezaurus – w zależności od swoich potrzeb wybierz maszynę pionową lub poziomą, ręczną automatyczną lub półautomatyczną. Zwróć również uwagę na rodzaj i sposób pracy urządzenia, stawiając na owijarkę z wirującym ramieniem, stołem obrotowym, pierścieniową, przejezdną lub samojezdną.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko ręczna owijarka do folii stretch, która zwiększą efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.