Czym są streczarki?

Streczarki w ofercie Tezaurus

W ofercie Tezaurus znajdziesz wszystkie najlepsze owijarki (streczarki) dostępne na rynku. Wśród nich są urządzenia, które nadają się do małych, średnich lub dużych zakładów produkcyjnych i magazynów. Decyzję najlepiej podejmować, biorąc pod uwagę wszystkie swoje potrzeby. Jak dopasować do nich idealną maszynę? Wystarczy kilka podstawowych informacji na temat każdej z nich. Zobacz, jakie sprzęty są dostępne w naszym sklepie i komu polecamy poszczególne modele.

Streczarki - Tezaurus

Streczarki: ręczne, automatyczne i półautomatyczne

Urządzenia do zabezpieczania ładunków folią można podzielić ze względu na stopień zautomatyzowania. W tym kontekście wyróżniamy owijarki ręczne, półautomatyczne oraz automatyczne. Pierwsze w nich są najmniej praktyczne, ponieważ wymagają obsługi operatora. Jeśli jednak potrzebujesz owijać folią zaledwie kilka ładunków dziennie, często okazują się wystarczające. W przypadku, gdy potrzebujesz maksymalnej wydajności, lepiej wybrać maszynę automatyczną, która proces pakowania przeprowadza całkowicie samodzielnie i jest w stanie zapakować w ciągu godziny nawet ponad 150 ładunków. Optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie zarówno funkcje urządzenia ręcznego jak i automatycznego, jest owijarka półautomatyczna.

Najlepsze streczarki na rynku

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Rodzaje i typy owijarek do palet

Inny podział segreguje urządzenia do owijania folią ze względu na ich budowę i typ. Wśród maszyn dostępnych na rynku znajdziesz owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, przejezdne oraz samojezdne. Czym się różnią i do jakich zadań są przeznaczone? Przeczytaj naszą krótką ściągę, która pozwoli Ci wybrać najlepsze wyposażenie do swojego zakładu produkcyjnego, magazynu czy sklepu wysyłkowego.

Owijarki z wirującym ramieniem

Owijarki z wirującym ramieniem są przeznaczone do owijania ciężkich, dużych i stojących ładunków. Radzą sobie doskonale z każdym towarem, z którym ze względu na wagę, nie poradziłyby sobie inne rodzaje maszyn. Ich działanie opiera się na pracy specjalnego wirującego ramienia, które porusza się wokół ładunku i owija go folią. Wśród dostępnych na rynku opcji znajdziesz owijarki z wirującym ramieniem automatyczne oraz półautomatyczne, których wybór zależny jest głównie od Twoich potrzeb. Nadają się one do dużych i średnich zakładów, również jako element zaawansowanych linii pakujących. Przykładami takich urządzeń są modele C-One Motus, Messersi RA300 czy Cyklop 211/212. Ich największymi zaletami jest możliwość zapakowania w ciągu godziny nawet ponad 100 ładunków, możliwość ciągłej pracy, a także wyposażenia w dodatkowe elementy, na przykład sterowanie zdalne lub system wstępnego rozciągu folii.

Streczarki ze stołem obrotowym

Urządzenia wyposażone w obrotowy stół mają nieco inny sposób pracy. W tym wypadku ramię z folią pozostaje nieruchome, obraca się natomiast stół, na którym stoi ładunek. Wydajność takiej maszyny wynosi kilkadziesiąt palet na godzinę, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenia mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak wyższy maszt, system pre-stretch, niskoprofilowany stół, docisk górny czy systemy do ważenia ładunków. Ogromną zaletą jest duża wytrzymałość sprzętu oraz łatwe, intuicyjne sterowanie za pomocą wygodnego i przejrzystego panelu. Przykładami solidnych owijarek z tej kategorii są modele: Cyklop CST 212, Messersi RTA czy C-One Tiro.

Streczarki pierścieniowe

Najwydajniejsze z urządzeń, idealne do przedsiębiorstw, w których wymagana jest duża wydajność oraz szybkie tempo pracy. Owijarki pierścieniowe sprawdzają się w dużych zakładach, gdzie korzysta się z możliwości ciągłej pracy. Ponadto urządzenia pierścieniowe są polecane do pakowania ładunków ponadwymiarowych oraz szczególnie delikatnych, na przykład szklanych oraz ceramicznych. Powtarzalność oraz dokładność procesu pakowania pozwala idealnie zabezpieczyć towary, nawet w liczbie 150 na godzinę. Gwarantują niezawodność, wydajność oraz dużą szybkość owijania, są jednak oszczędne dzięki specjalnemu systemowi wstępnego rozciągu folii. W razie potrzeby możliwe jest dopasowanie dodatkowych opcji wyposażenia, dostosowując pracę maszyny optymalnie do swoich potrzeb. Przykładami popularnych i często wybieranych przez klientów owijarek z tej kategorii są: Cyklop CSR, Messersi Jolly czy Messersi Saturno.

Streczarki przejezdne

Streczarki przejezdne wyróżniają się nieco inną budową i sposobem działania niż reszta urządzeń pionowych. W tym wypadku ładunki wprowadzane są do wnętrza maszyny, a następnie płynnie pakowane folią na czterech płaszczyznach. Co istotne, możliwa jest regulacja napięcia folii, dzięki czemu możesz dostosować jej naprężenie do własnych potrzeb. Owijarki przejezdne nadają się doskonale do pakowania dużych i niewymiarowych ładunków, takich jak płyty drewniane, płyty OSB itp. Urządzenia sprawdzają się świetnie jako element większych linii pakujących, z którymi możesz je zintegrować. W takim wypadku nie wymagają do pracy dużej przestrzeni i idealnie komponują się z resztą wyposażenia. Przykładem solidnej owijarki przejezdnej jest dostępna w naszej ofercie maszyna Messersi AVF.

Streczarki samojezdne

Szukasz mobilnego urządzenia, z którego mógłbyś skorzystać w każdym miejscu swojego zakładu? Doskonałym wyborem dla Ciebie będzie owijarka samojezdna. To niewielki, kompaktowy, mobilny robot, który może pracować niemal w każdych warunkach. Nie ma konieczności, abyś transportował ładunki po całej hali, ponieważ maszyna samojezdna może w każdej chwili do nich podjechać. To doskonały wybór do przedsiębiorstw z ograniczoną powierzchnią do pracy, gdzie konieczne jest pakowanie nawet dużych, niewymiarowych i niestabilnych towarów. Pozwala dostosować jeden z wielu programów pracy do potrzeb konkretnego towaru, skupiając się na ekonomii czy wodoszczelności pakowania. Streczarki samojezdne mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak system wstępnego rozciągu folii, wysoki maszt czy fotokomórkę. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa gwarantują sygnały świetlne, informujące o pracy maszyny. Przykładami tego rodzaju urządzeń są modele Cyklop CSM 211/212, C-One Viverra czy C-One Cingo.

Streczarki poziome (spiralne/horyzontalne)

Streczarki poziome, nazywane również spiralnymi oraz horyzontalnymi różnią się znacznie budową i sposobem pracy od urządzeń pionowych. Mają korpus w kształcie pierścienia, a rolka folii wewnątrz jest umieszczona poziomo. Tego typy sprzęty nadają się doskonale do zabezpieczania ładunków długich, niespaletyzowanych i o nieregularnych kształtach, takich jak: meble, płyty meblowe czy materiały budowlane. Streczarki poziome są przeznaczone do zakładów, które wymagają od sprzętu dużej wydajności. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać dowolną średnicę otworu w pierścieniach obrotowych oraz skorzystać z dodatkowego wyposażenia, na przykład: systemu pre-stretch, modułu odcięcia czy zgrzewania folii. Przykładem maszyny w tej kategorii jest model Orbit M21 marki Messersi.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko streczarki, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.